از تاریخچه دستبند رولکس چه میدانید؟

وقتی صحبت از برند رولکس می‌شود، اولین چیزی که به ذهن‌مان می‌آید، ساعت است. اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید طراحی‌ها و تولیدات این برند تنها مختص ساعت نبوده و دستبند رولکس موجود در بازار از جمله معروف‌ترین و پرطرفدارترین دستبندها در طی سال‌های گذشته بوده است. برای اینکه با این دستبندها آشنا شوید بهترین راه این است که این برند را بشناسید. همه ما رولکس را شرکتی سوئیسی می‌دانیم اما نکته اینجاست که این برند در سال 1905 در شهر لندن تاسیس شد و در سال 1919 همراه با کمپانی‌های زینفع همچون Tudor SA، فعالیت خود را در ژنو و سوئیس گسترش داد. به‌گونه‌ای که در حال حاضر به عنوان 64امین برند قدرتمند دنیا شناخته می‌شود. بزرگترین برند در ساخت ساعت های تک و لوکس بود که روزانه حدود 2000 ساعت تولید میکرد.

از تاریخچه دستبند رولکس چه میدانید؟
از تاریخچه دستبند رولکس چه میدانید؟

محصولات برند رولکس

برند رولکس در سال 1908 میلادی با نام تجاری ” Rolex” به ثبت رسید. هر چند که همکاران Wilsdorf و Davis  نام‌های دیگری نیز برای این برند پیشنهاد دادند ولی Wilsdorf معتقد بود که نام برند بایستی به گونه‌ای انتخاب شود که به‌راحتی در هر زبانی از دنیا قابل تلفظ باشد و همچنین سایز کلمه Rolex با حروف کوچک و بزرگ انگلیسی به یک اندازه می‌باشد و به هر اندازه‌ای می‌توان آن را هم در سطح بیرونی (قابل دید) و هم در پشت ساعت حک کرد. این برند در ابتدا تنها مخصوص ساعت تاسیس شده بود، اما به مرور زمان طراحی‌های دیگری همچون دستبند رولکس به بازار معرفی شد و توانست در فروشگاه‌های جواهرات و بدلیجات زینتی فروش قابل توجهی را از خود به جای بگذارد. همین مسئله صاحبان شرکت را بنا داشت تا محصولات دیگری را به برند خود بیافزایند بدون اینکه کوچکترین تغییری در کیفیت آن ایجاد کنند.

ویژگی‌های دستبند رولکس

وقتی صحبت از دستبند رولکس می‌شود، نکات و مسائل زیادی به وجود می‌آید که ذهن اطرافیان را به خود مشغول می‌کند. اما مهم‌ترین آن ویژگی‌های محصول است. از جمله این ویژگی‌ها عبارتند از:

  • محصولات برند رولکس، چه دستبندها و چه ساعت‌ها و… همگی کاملا ضد آب بوده و در گذشت زمان هیچگونه تغییری در شکل ظاهری آنها ایجاد نمی‌شود.
  • لوکس‌ترین دستبندها و ساعت‌های دنیا را به بازار معرفی می‌کند.
  • نوآوری‌های انجام شده بر روی دستبند رولکس آن را در میان سایر دستبندهای موجود در بازار متمایز کرده است.
  • جزء پرفروش‌ترین دستبندهای چند دهه گذشته بوده است.
  • از تنوع بسیاری برخوردار است و افراد با توجه به سلیقه خود می‌توانند آنها را تهیه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − ده =