انواع قفل گوشواره دخترانه را بشناسید

زینت دادن به گوش‌ها یکی از اقداماتی‌ست که از گذشته تاکنون نه تنها زنان، بلکه مردان نیز به سراغ آن رفته اند و واقعا جلوه ای خاص و ویژه برای ظاهر خود فراهم آورده اند. گوشواره، این زیور دوست داشتنی در طی سال های اخیر و با پیشرفت هایی که در علم و تکنولوژی رخ داده توانسته دستخوش تغییرات بسیار زیادی شود و در انواع و اشکال مختلف و با کیفیت و قیمت های متفاوت به بازار عرضه شود. اما یکی از مهمترین مواردی که در حین استفاده و خرید گوشواره باید به ان توجه نمود حفظ ایمنی به منظور جلوگیری از گم شدن آن است. سوال اساسی اینجاست که انواع قفل گوشواره دخترانه کدام ها هستند؟ کدام نوع میتواند بهترین انتخاب باشد؟ با توجه به اهمیت موضوع در این راستا توضیحاتی خدمت شما ارائه خواهیم داد. با ما همراه باشید.

انواع قفل گوشواره دخترانه را بشناسید
انواع قفل گوشواره دخترانه را بشناسید

قفل‌های گوشواره دخترانه

دقت داشته باشید در حین انتخاب گوشواره دخترانه پس از اینکه مدلی بر مبنای فرم صورت و لباس‌تان انتخاب کردید، در نظر گرفتن قفل گوشواره از جمله مهمترین مواردی‌ست که باید به آن توجه کنید. زیرا در صورت عدم متناسب بودن آن میتواند باعث زخمی شدن گوش و حتی گم شدن آن شود. انواع قفل عبارتند از:

  • قفل قلاب ماهی

همانطور که اسمش پیداست شباهت زیادی به قلاب ماهی دارد و بلندای آن باعث می شود به راحتی در سوراخ گوش قرار گیرد و از گوش خارج نشود. حتی نیازی به پشتیبانی در قسمتی انتخای آن نیست. همچنین داخل کردن و خارج کردن این قبیل از قفل های گوشواره دخترانه بسیار ساده تر از آن چیزی‌ست که فکرش را میکنید.

  • قفل میخی

از رایج ترین انواع قفل گوشواره میتوان به قفل میخی اشاره کرد. این قفل که از پشتیبانی پروانه‌ای یا فشاری برخوردار است در پشت نرمه گوش قرار میگیرد و فلز آن از داخل سوراخ گوش عبور می کند و آن را به گوش میچسباند. هر چند که استفاده از آنها بسیار ساده‌ست اما احتمال بازشدن و افتادن آنها بسیار زیاد است.

  • قفل پیچی

این دسته از قفل ها شباهت بسیار زیادی به قفل های پروانه‌ای شکل دارند. با این تفاوت که فلز گوشواره به شکل پیچ بوده و قفل پشتیبان با قرار گرفتن در داخل آن راهی به بیرون پیدا نمی کند. پس میتوان گفت که این دسته از گوشواره‌ها از امنیت بالایی برخوردارند.

  • قفل قفلی

این قفل ها برای گوشواره دخترانه حلقه ای کاربرد دارد. این دسته از قفل ها تنها دارای یک قفل بوده و در داخل سوراخ گوش قرار میگیرند.

  • قفل اهرمی

این نوع از قفل‌ها تعمیمی از قفل های قلاب ماهی هستند و با در اختیار داشتن اهرم، منجر به کامل شدن قسمت قلاب می شود و از افتادن احتمالی آن جلوگیری به عمل می آورد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =