دستبند و انواع قفل آن را بشناسید

امروزه با کمی جستجو در اینترنت و استایل و ظاهر اطرافیانمان متوجه می شویم که دستبندها نقش بسیار موثری در زندگی مردم ایفا می کنند. این کوچولوهای دوست داشتنی که امروزه در مدل های مختلف و متنوعی در بازار موجود شده تاثیر فوق العاده ای در دنیای مد گذاشته است به‌گونه ای که برخی افراد بدون بهره گیری از آن در استایل خود قدم از قدم برنمیدارند. دستبند را میتوان جزء آن دسته از زیورالاتی دانست که استفاده از آنها راحت بوده و حتی میتوان گفت که بسیار دلنشین است. جالب اینجاست که حتی آقایان نیز از این زیور دوست داشتنی استفاده می‌کنند. همانطور که گفته شد امروزه دستبندها در انواع مختلفی در بازار موجود است اما نکته اینجاست که شما میتوانید آن را بر اساس زیبایی و کیفیت و دوام و درخشش از یکدیگر متمایز کنید. اما تاکنون به این مسئله فکر کرده‌اید که انواع قفل دستبندها را بشناسید؟

انواع قفل دستبند را بشناسید
انواع قفل دستبند را بشناسید

انواع قفل دستبند

امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در علم و تکنولوژی و حتی فرهنگ استفاده از برخی از وسایل به وجود آمده، استفاده از دستبند تنها مختص خانم ها نبوده و آقایان نیز از اکسسوری های موجود در بازار در استایل خود بهره میگیرند. در واقع در دنیای مد و استایل دستبندها جزو زیورآلات نقره و طلا نیستند و بخش مهمی از اکسسوری ها را تشکیل می دهند که بر شخصیت فرد تاثیر می گذارند. اما نکته اینجاست که در حین خرید دستبندها باید نسبت به انواع قفل آن اطلاعات کاملی داشته باشید تا با توجه به نیاز خود دستبندی متناسب را خریداری نمائید. از جمله انواع قفل دستبند عبارتند از:

  • قفل لابستر

همانطور که از اسمش پیداست این مدل از قفل و البته قلاب آن همانند چنگ های لابستر می باشد. شما برای اینکه نسبت به انواع قفل لابستر مطلع شوید باید به فروشگاه های مربوطه مراجعه کرده و از فروشنده درخواست کنید تا آنها را در اختیار شما قرار دهند.

انواع قفل دستبند را بشناسید
قفل لابستر
  • قفل بشکه ای

شاید از شنیدن قفل بشکه ای دستبند غافلگیر شوید. اما این مدل از قفل از دو تکه فلز تشکیل شده که در یک طرف آن رزوه شده و در طرف دیگر مادگی وجود دارد که با چرخاندن آنها، در هم پیچ شده و قابلیت استفاده پیدا می کنند.

انواع قفل دستبند را بشناسید
قفل بشکه ای
  • قفل ضامن دار

محال است در رابطه با قفل دستبند صحبت کنید و چیزی در رابطه با قفل ضامن دار نگویید. این مدل از قفل جزء پرطرفدارترین و شایع ترین قفل های موجود در بازار است که به شکل یک قلاب T شکل است که در سمت دیگری از آن یک دایره وجود دارد. میله دایره شکل در میله T شکل قفل می شود و دستبند را محکم نگه می دارد.

انواع قفل دستبند را بشناسید
قفل ضامن دار
  • قفل آهنربایی

قفل آهنربایی با توجه به اهمیت کم آن، کمتر مورد استفاده قرار میگیرد اما از دو بخش تشکیل شده که با خاصیت مگنت به هم میچسبند و جواهرات را در جای خود محکم نگه میدارد.

انواع قفل دستبند را بشناسید
قفل آهنربایی
  • قفل قلاب S شکل

یکی دیگر از انواع قفل دستبندها که جزء قدیمی ترین ها نیز می باشد، قفل S شکل است. این نوع از قفل در یک طرف دستبند قرار میگیرد و در طرف دیگر قلاب ماهیگیری وجود دارد که با چفت شدن آنها در هم اکسسوری محکم شده و قابل استفاده می شود.

انواع قفل دستبند را بشناسید
قفل قلاب sشکل

خرید دستبند طلا یا نقره

از مهمترین نکاتی که در حین خرید دستبند یا هر اکسسوری دیگری باید به آن توجه کنید تناسب تناژ آن با پوست شماست. متخصصان پوست ها را به سه دسته سرد، گرم و خنثی تقسیم بندی می کنند و می‌گویند اگر تناژ پوستی شما گرم است زیورآلات طلا، تناژ پوست سرد، طلای سفید یا نقره و تناژ پوست خنثی هر دو مورد طلا و نقره بهترین گزینه‌ای است که میتوانید انتخاب کنید. اگر هم نسبت به تناژ پوستی خود اطلاعی ندارید میتوانید دستتان را در معرض نور طبیعی خورشید قرار دهید اگر رنگ رگ‌های مچ دستتان سبز باشد شما پوستی گرم یا اگر آبی باشد پوستی سرد و اگر در تشخیص رنگ آن ناتوانید پوست شما خنثی می باشد.

کدام دستبند را انتخاب کنم؟

وقتی فکر خرید زیورآلات در ذهنتان ایجاد می شود اینکه کدام یک از زیورآلات موجود را خریداری کنید کمی سخت خواهد شد خصوصا زمانی که انواع مختلفی از زیورآلات در بازار موجود می باشد. باید بدانید در حین خرید دستبند قوانین خیلی پیچیده ای را پیش رو ندارید. اما همواره توصیه می شود کسانی که مچ دستشان ظریف است؛ اما دست‌هاي‌ کشیده‌اي دارند این امکان برایشان وجود دارد که از انواع سایزهای دستبند استفاده کنند و یا اگر سایز یک اکسسوری برای آنها بزرگ باشد باز هم استفاده از آن ظاهر زشت و نامتناسبی را برایشان ایجاد نمی کند. اما اگر مچ دست شما خیلی توپُر باشد، بهتر است از دستبندهای نازک استفاده نکند و سراغ سایزهای متوسط برود.

نکاتی که در حین خرید دستبند دخترانه باید توجه کنید

همان طور که میدانید امروزه در دنیای مدرن و پیشرفته ای زندگی می کنیم که انواع مختلفی از دستبندهای دخترانه را با جنس های مختلف به بازار معرفی کرده است. همچنین موقعیت های بسیاری وجود دارد که نیازمند استفاده از دستبندی مناسب است. طرح ها و تنوع زیاد این مچ بند تزئینی در بازار باعث سهولت انتخاب برای مشتری شده است. اما نکته اینجاست با توجه به این مسئله که توصیه می شود از روی عکس خرید انجام ندهید و همواره خرید حضوری داشته باشید. به چه نکاتی در این راستا باید توجه کنید؟ در ادامه به برخی نکات اشاره خواهیم داشت.

* ست لباس خود را انتخاب کنید

در حین خرید باید انواع دستبند را بشناسید از نوع زنجیری، تسبیحی، چرمی، مرواریدی و… . اما اگر میخواهید کار خاصی را در دست داشته باشید باید به لباس و ستی که با آن استفاده می کنید توجه کنید. برای خرید زیورآلات و جواهرات نیز شکل و فرم اندام و دست مهم است. مطمئنا دستبند بزرگ برای دستان ظریف و کوچک مناسب نیست. از همین رو در حین خرید باید نه تنها به فرم و اندازه اندام بلکه زمان و مناسبتی که از آنها استفاده میکنید نیز توجه داشته باشید.

* مناسبت استفاده از دستبند

وقتی تصمیم به استفاده از دستبند می گیرید مطمئنا به این مسئله آگاهی دارید که هر دستبندی را نمیتوانید در هر شرایطی به دست داشته باشید. این مسئله میتواند استایل شما را دستخوش تغییرات کند و به طور کلی ظاهری زننده برای شما به وجود آورده و حتی شما را در میان اطرافیان تان بدسلیقه جلوه دهد. با توجه به این مسئله که دستبندها جزء محبوب ترین زیورآلات به حساب می آیند شما باید بدانید استفاده از دستبندهای اغلب برای میهمانی ها و مراسمات رسمی کاربرد دارد و دستبندهای چرمی و تسبیحی جزء استایل های ساده، کژوال و اسپرت به حساب می آیند.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با انواع قفل دستبند و نکاتی که برای خرید دستبند باید در نظر بگیرید را شرح دهیم. در واقع آگاهی از این مسائل کمک می‌کند تا همواره به خرید زیورآلاتی همچون دستبند از روی عکس اکتفا نکنید هر چند که این مسئله بر روی تمامی موارد صدق نمی کند اما همواره پیشگیری بهترین گزینه است. نکته قابل توجه اینجاست که شما وقتی برای خرید دستبند به صورت حضوری در فروشگاه حاضر می شوید این امکان برای شما مهیا خواهد بود تا به برخی نکاتی که در گذشته نسبت به آن آگاهی نداشتید و یا اهمیتی برای آن قائل نبودید آشنا شوید. به عبارت ساده تر خرید دستبند دخترانه آن هم به صورت حضور در فروشگاه های مرتبط باعث می شود تا آن را در دستانتان امتحان کرده و از نزدیک نسبت به علاقمندی خود به آن دستبند و همچنین متناسب بودن آن با لباس و سلیقه خود اطمینان حاصل کنید.

در این راستا میتوانید با مشاورین و متخصصین مختلفی صحبت کنید و مشورت های لازم را دریافت نمائید. این مسئله مخصوصا برای آن دسته از افرادی که به فکر خرید دستبند طلا یا نقره هستند بسیار صدق می کند زیرا هزینه ای گزاف با توجه به قیمت طلا باید پرداخت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 2 =