راهنمای خرید انگشتر

از گذشته تاکنون مردان و زنان برای زیبایی ظاهری خود اهمیت ویژه ای قائل بودند و از وسایل موجود اکسسوری های زیبایی را تهیه میکردند. انگشتر نیز از جمله یکی از زیورآلاتی‌ست که در طی سال های گذشته چه در میان خانم ها و چه در میان آقایان طرفداران زیادی پیدا کرده است. هر چند که مدل ها و جنس‌های مختلفی از این زیور دوست داشتنی در بازار موجود است اما انگشترهای طلا در میان خانم ها طرفداران بسیار زیادی دارد. اما نکته اینجاست که برای خرید انگشتر باید به نکات زیادی توجه داشته باشید. این نکات کمک می کند تا انگشتری متناسب با سلیقه و باب میل تان به دست داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید.

راهنمای خرید انگشتر
راهنمای خرید انگشتر
  • سایز انگشتر

اولین نکته در خرید انگشتر توجه به سایز آن است. انگشتر انتخابی شما نباید خیلی تنگ و یا گشاد باشد. سعی کنید ان را هم اندازه با دستتان انتخاب کنید. زیرا با گذشت زمان بر روی فرم انگشتان شما تاثیر بدی خواهد گذاشت.

  • رنگ انگشتر

دومین نکته قابل توجه در خرید انگشتر موردنظرتان باید به رنگ آن توجه کنید. اینکه کدام رنگ را ترجیح می دهید باید در اولویت کارهایتان باشد. رنگ هایی مانند طلایی، رزگلد، نقره‌ای، استیل و سفید از جمله رنگ های پرطرفدار هستند. حتی امروزه امکان خرید انگشترهایی تماما از سنگ یا چوب نیز وجود دارد. پس از قبل از مراجعه به فروشگاه مربوطه تحقیقات کاملی انجام داده و نسبت به خریدی که میخواهید انجام دهید اطلاعات داشته باشید.

  • رکاب انگشتر

طول انگشتر را در نظر بگیرید قرار نیست تمام انگشت خود را با انگشتر بپوشانید، همانطور که اندازه ی دست برای انتخاب یک انگشتر مهم است، طول انگشتان نیز به همین اندازه مهم و قابل توجه هستند؛ انگشتر به منظور پوشاندن کل بند انگشت طراحی نشده است. باید انگشتری انتخاب کنید که مفصل انگشت در آن آزاد باشد و به راحتی بتواند حرکت کند.

  • زمان مناسب انتخاب سایز انگشتر

همانطور که گفته شد انتخاب سایز مناسب در حین خرید انگشتر از جمله نکاتی‌ست که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. اما نکته اینجاست که در حین انتخاب سایز انگشتر باید زمان مناسبی را درنظر بگیرید. طبق گفته طراحان و متخصصان مد و زیبایی انگشت بعدازظهر و زمانی که دست ها گرم هستند در ایده‌آل ترین شرایط خود قرار دارد. معمولا در هوای سرد و خصوصا صبح زود سایز انگشت کوچک تر می شود. همچنین سعی کنید سایز انگشت تان را 2 یا 3 بار محاسبه کنید و اگر سایزهای میانی را بدست آوردید سایز بزرگتر را سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + یک =