مدل گوشواره متناسب برای ورزش

مطمئنا متوجه شده اید که بسیاری از ورزشکاران حرفه ای در حین تمرینات و یا مسابقات، از گوشواره استفاده می کنند. شاید با خود فکر کنید که آیا گوشواره در حین ورزش منجر به آسیب رساندن به گوش نمی شود؟ و یا اینکه امکان گم شدن آنها وجود ندارد؟ دقت داشته باشید مناسب ترین پاسخی که برای این پرسش ها وجود دارد این است که شما در ابتدا باید مدل گوشواره متناسب با ورزش را شناسایی کنید. با توجه به این مسئله در نظر داریم توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

مدل گوشواره متناسب برای ورزش
مدل گوشواره متناسب برای ورزش

ورزش های انفرادی

اگر در ورزش های انفرادی مانند رقص و ایروبیک مشغول به فعالیت هستید؛ به واسطه برخورد کمی که با دیگران خواهید داشت انتخاب گسترده تری پیش روی شما قرار دارد. در واقع شما به راحتی میتوانید گوشواره های میخی، حلقه ای سبک و البته لوستری کوچک را مورد استفاده قرار دهید. هر چند که توصیه می شود از بکارگیری مدل گوشواره خیلی بلند و خیلی بزرگ بپرهیزید. زیرا در حین حرکت منجر به برخورد با صورت میشود و حتی میتواند نرمه گوش را دچار آسیب کند.

ورزش های آبی

از جمله مدل گوشواره که میتوانید مورد استفاده قرار دهید و در ورزش های آبی دچار زنگ زدگی نشود؛ گوشواره های میخی است. استفاده از فلزاتی نظیر طلا، نقره و استیل برای گوشواره میتواند جزء بهترین انتخاب ها به حساب آید. حتی گوشواره هایی از مدل پلاستیکی رنگی با وجود قیمت پایین تر میتواند انتخاب خوبی به شمار اید.

ورزش های تماسی

از جمله ورزش های تماسی میتوان به بوکس یا ووشو اشاره کرد از همین رو نباید به سراغ استفاده از گوشواره هایی بروید که به لباس گیر می کند و یا کشیده می شود. پس مدل گوشواره وزنه ای یا بخیه ای نمیتواند گزینه مناسبی باشد .

ورزش هایی که به کلاه محافظ احتیاج دارند

دقت داشته باشید با توجه به نوع ورزش و کلاهی که استفاده می کنید این امکان وجود دارد که قسمتی یا تمام گوشواره زیر کلاه قرار بگیرد. از همین رو باید به این مسئله توجه کنید اگر تنها قسمتی از گوش شما در داخل کلاه قرار گیرد میتوانید از گوشواره های میخی یا سبک استفاده کنید. این مدل گوشواره ها به کلاه گیر نمی کنند و در طول مدت ورزش احساس راحتی خواهید داشت. حال اگر کلاه مربوطه کل گوش شما را پوشش می دهد باید گوشواره هایی که از مواد نازک و نرم ساخته شده اند استفاده کنید در غیراینصورت میتواند برای شما دردسر ایجاد کند.

ویژگی های گوشواره های ورزشی:

زیورآلات ورزشی مانند گوشواره به علت اینکه اغلب ضد زنگ و ضد حساسیت هستند از سوی ورزشکاران مورد توجه بوده و اگر در نظر داشته باشید که یک هدیه عالی برای آنها تهیه کنید، می توانید بر روی انواع مختلف این زیورآلات خصوصاً گوشواره حساب باز نمایید. شاید تعجب کنید که این مدل گوشواره ها هر ساله با تعداد بالایی فروش مواجه بوده و به علت دوام بالایی که دارند علاقه مندان زیادی را در بین اقشار مختلف جامعه به خود اختصاص داده اند.

از دوام این زیورآلات که بگذرید انتخاب آلیاژهای سبک برای ساخت آنها توانسته ویژگی های منحصر به فرد و جذابی را به این وسایل دهد. در این میان گوشواره ها به علت حساسیت ویژه ای که در بین زیورآلات دارند خاصیت سبک بودن می تواند مزیت قابل توجهی برای آنها محسوب شده که بر محبوبیت آنها افزوده است.

بدین ترتیب به صورت مختصر می توان ویژگی های گوشواره متناسب برای ورزش را این چنین بر شمرد.

ضد زنگ

ضد حساسیت

دوام بالا

انتخاب آلیاژهای سبک

تاریخچه زیورآلات ورزشی:

ورزشکاران جزء افرادی در جامعه هستند که همیشه اهداف بلندی را دنبال می کنند. اینکه بتوان یک نماد از هدفمان را همیشه به همراه خود داشته باشیم ایده جالبی است. زیورآلاتی که در طراحی آنها ورزش های محبوب جوانان را در خود گنجانده اند امروزه در انواع فروشگاه ها به فروش می رسند و از دیر باز بخش عظیمی از زیورآلات را به خود اختصاص داده اند، زیورآلات ورزشی عرصه بزرگی هستند که مدل گوشواره متناسب برای ورزش به علت سبک، کم حجم و عدم دست و پاگیری در میان ورزشکاران رواج یافت و توانسته با طراحی های منحصر به فرد آرزوهای ورزشکاران را با شکل و شمایل های خاصی به نمایش بگذارد، نمی توان انکار کرد که این نمادهای کوچک چقدر در افزایش انگیزه ورزشکاران در طول تاریخ مؤثر بوده و توانسته آنها را برای طی نمودن پله های پیشرفت یاری رساند. به همین دلیل ورزشکاران آنها را به عنوان سمبلی ارزشمند در تمام دوره های زندگی خود حفظ می نمایند.

رنج سنی استفاده کنندگان از گوشواره های متناسب برای ورزش:

شاید برایتان جالب باشد که بدانید مدل گوشواره های متناسب برای ورزش هیچ سن و سالی نمی شناسد و شما می توانید آنها را در گوش طیف وسیعی از بانوان بیابید، کودکان تازه وارد شده به عرصه های ورزشی که رویاهای بزرگ و تمام نشدنی در سر می پرورانند تا نوجوانان و جوانان جویای شهرت و نام و حتی پیشکسوتان و مربیان سالخورده این عرصه همگی می توانند یکی از نمونه های این گوشواره ها را انتخاب کرده و بر نشاط و شادابی خود بی افزایند. دلیل آن نیز شاید ساده و اسپرت بودن این گوشواره ها است که آن را متناسب فضاهای مختلف چون باشگاه های ورزشی و انجام تمرینات سخت و پیچیده و یا یک دورهمی و مهمانی دوستانه و یا حتی محفلی رسمی می کند.

راه کارهای خرید گوشواره های متناسب برای ورزش:

توجه داشته باشید در هنگام خرید گوشواره مناسب برای ورزش علاوه بر زیبایی مطمئن شوید از جنس مرغوب بوده، رنگ ثابتی داشته و ازکیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد و در اثر برخورد با آب و تعریق بدن تغییر رنگ نداشته و همچنین ضدحساسیت بوده و مشکلی برای پوست به وجود نیاورد تا بتوانید در هنگام کار و فعالیت ورزشی به راحتی آن را مورد استفاده قرار دهید. در نهایت رنگ بندی می تواند زیبایی این گوشواره ها را دو چندان کرده و امکان هماهنگی با انواع رنگ ها و لباس های متفاوت ورزشی شما را فراهم کرده و بسیار لذت بخش باشد.

روش‌هایی برای تمیز کردن گوشواره مناسب ورزش

همگی ما با این دسته از روش‌های تمیزکردن گوشواره مناسب ورزش آشنایی داریم؛

• گوشواره خود را در ظرفی پلاستیکی قرار دهید و آن را تا وسط با آب اکسیژنه پر کنید.

• اجازه دهید گوشواره به مدت ده الی بیست دقیقه داخل محلول آب اکسیژنه قرار گیرد. اگر گوشواره خیلی کثیف است، آن را به مدت یک شب داخل آب اکسیژنه قرار دهید.

• گوشواره را خارج کرده و با استفاده از یک خلال دندان یا برس مخصوص جواهرات به خوبی تمیز کنید.

• گوشواره را روی دستمال توالت قرار دهید و اجازه دهید تا به صورت طبیعی خشک شود.

• اگر گوشواره شما از جنس الماس است باید به سراغ یک فنجان آب گرم و البته مقداری آمونیاک بروید. جواهر شما باید به مدت بیست دقیقه در این محلول باقی بماند. دقت داشته باشید استفاده از دستکش پلاستیکی بسیار واجب است.

• پس از خارج کردن گوشواره آن را در ظرف دیگری ریخته و مقداری مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید. لازم است که گوشواره را در داخل این محلول به حرکت در آورید.

• پس از انجام این کار گوشواره را خارج کرده و داخل یک پارچه نرم قرار دهید تا خشک شود.

ورزش هایی که نباید از گوشواره استفاده کنید

بسیاری از متخصصان بر این عقیده اند که در برخی از ورزش ها استفاده از گوشواره، جایز نیست. به عنوان مثال؛ گوشواره های کلیپسی به راحتی گم می شوند و یا دردسر آفرینند. همچنین گوشواره هایی که سطحی ناهموار و زبر دارند به راحتی در لباس یا مو گیر می کنند. به سراغ گوشواره هایی با لبه تیز نیز نروید زیرا به پوست شما آسیب میرسانند این مسئله را به خاطر داشته باشید که امکان افتادن و یا گم شدن گوشواره در حین ورزش وجود دارد پس تا حد امکان گوشواره انتخابی شما گرانقیمت و ارزشمند نباشد.

نکات ایمنی و مهم دیگر

برخی از مدل گوشواره ها از گیره های پیچی بهره مند هستند که امکان افتادن و گم شدن را از بین می برند. از همین رو استفاده از این گوشواره ها برای ورزش میتواند گزینه مناسبی به حساب آید. اگر گوش‌تان را به منظور استفاده از گوشواره تازه سوراخ کرده اید مجبورید که در حین ورزش نیز از آن استفاده کنید. در این صورت گوشواره های میخی گزینه بسیار مناسبی به حساب می آیند. آن ها را در حین ورزش به طور کامل بپوشانید. بدین منظور میتوانید از باند معمولی یا چسب ورزشی استفاده کنید، یک روش دیگر برای پوشاندن گوشواره آن است که با استفاده از یک هدبند ورزشی، نرمه گوش را بپوشانید. اما قبل از استفاده از هدبند از مربی خود اجازه بگیرید.

1 دیدگاه برای “مدل گوشواره متناسب برای ورزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 19 =