نکات مهم استفاده از گوشواره حلقه ای

یکی از مهم‌ ترین ابزارهای زیبایی و درخشندگی ما در دنیای مدرن و پیشرفته امروزه، گوشواره است. گوشواره، این زیور دوست داشتنی این توانایی را دارد که به راحتی بر نشاط صورت تاثیر گذاشته و اثراتی مثبت در اطرافیان ‌مان از خود به جای بگذارد و حتی آن‌ ها را به سمت ما جذب نماید. امروزه انواع مختلفی از این زیور دوست داشتنی در بازار موجود است و حتی برندهای مختلفی در صنعت مد به سراغ طراحی انواع گوشواره رفته ‌اند و با استفاده از انواع نگین ‌ها و جواهرات سعی در جلب توجه مشتریان داشته ‌اند. اما نکته اساسی و مهم اینجاست که بسیاری از افراد در حین خرید گوشواره نه تنها هیچ اطلاعاتی در رابطه با گوشواره ندارند . بلکه نمی ‌دانند چه نکاتی را در حین خرید باید در نظر گیرند. با توجه به اهمیت این موضوع در ادامه این مقاله در نظر داریم توضیحاتی را در خصوص خرید گوشواره حلقه ای خدمت شما ارائه دهیم تا آگاهانه ‌تر در این راستا عمل کنید. با ما همراه باشید.

از گوشواره چه میدانید؟

مطمئنا برای تان جذاب خواهد بود بدانید نخستین گوشواره ها در تمدن ایلام ظهور پیدا کرد. به وضوح می ‌توان پیکره ‌های تخت جمشید استفاده از گوشواره ها را مشاهده نمود. هر چند که در آن زمان صحبتی از انواع مختلف گوشواره نبود. بنابر نوشته کتاب مقدس مسیحیان هنگامی که موسی در کوه سینا بود، بنی اسرائیل از هارون خواستند تا برای آنها خدایی بیاورد، وی به آنها فرمان داد تا گوشواره ها و دیگر جواهرات پسران و دختران شان را برای وی بیاورند. در سال 1577 میلادی نیز نوشته ای از کشیشی به نام «ویلیام هریسون» با عنوان شرح انگلستان منتشر شده که در قسمتی از آن آمده است : « برخی آقایان و درباریان حلقه هایی از طلا و سنگ یا مروارید را به گوششان می آویزند ».

البته نکته اینجاست در گذشته های خیلی دور و در برخی از فرهنگ ها و دولت های رسمی، بکار بردن گوشواره نشانی از بردگی و غلامی بود و همانند امروز به عنوان ابزاری برای زینت بخشی به ظاهر مورد استفاده قرار نمی گرفت.

خرید گوشواره حلقه ای

با اطمینان میتوان گفت که گوشواره یکی از قدیمی ترین انواع زیورآلات است که اولین بار توسط ایرانیان باستان و با سوراخ کردن گوش و آراستن آن با انواع زیورآلات به وجود آمد. اما امروزه در دنیایی زندگی میکنیم که طراحان مد انواع مختلفی از گوشواره را به بازار عرضه کرده اند که گوشواره حلقه ای از جمله پرطرفدارترین و محبوب ترین آنها به شمار می آید. این نوع از گوشواره در مدل هایی همچون بزرگ، چشمگیر، کوچک و یا معمولی طراحی شده اند و افراد با توجه به سلیقه و نیاز خود میتوانند آنها را خریداری کرده و استفاده نمایند.

اگر به دنبال خرید گوشواره حلقه‌ای هستید باید به این مسئله آگاه باشید که خرید آنها ارتباط مستقیمی به مدل مو، رنگ مو و البته فرم صورتتان دارد. این دسته از گوشواره ها به ظاهر شما وزن و صورت شما را گردتر می کند. هر چند که اگر صورتی کشیده و موهایی بلند دارید استفاده از این مدل گوشواره میتواند صورت تان را متوازن و مناسب جلوه دهد.

نکات مهم استفاده از گوشواره حلقه ای
نکات مهم استفاده از گوشواره حلقه ای

تناسب گوشواره با صورت

برای اینکه بتوانید خرید مناسب و قابل قبولی را برای گوشواره حلقه ای تجربه نمائید، بهترین راه این است که بدانید کدام مدل از گوشواره متناسب با صورت شماست. به عبارت ساده‌تر متخصصان و طراحان مد و زیبایی بر این عقیده اند که شما تنها زمانی میتوانید بگویید که یک گوشواره جلا و زیبایی را برای شما به همراه آورده که متناسب با زاویه صورت تان باشد. طی تحقیقاتی که در این راستا انجام شده، گوشواره حلقه ای برای تمامی مدل های صورت مناسب بوده و شما بدون نگرانی میتوانید به سراغ بهره گیری از آن بروید. هرچند که نکاتی وجود دارد از جمله اینکه این نوع از گوشواره ها به دلیل گرد و چاق نشان دادن صورت اغلب برای صورت های لاغر متناسب است و افراد با این خصوصیات میتوانند نتایج بهتر و ظاهری زیباتر را برای خود فراهم آورند.

البته در بسیاری از مواقع در حین خرید به این مسئله توجه نمی شود و زمانی که یک مدل گوشواره مورد پسند قرار گیرد خریداری می شود.

تاثیر رنگ مو در خرید گوشواره حلقه ای

تمام موارد و ریزه کاری‌ هایی که در مورد انتخاب رنگ لباس، کفش، آویز، کیف دستی و همچنین رنگ موهای خود باید به آن دقت کنید برای انتخاب رنگ گوشواره هم قابل تعمیم خواهد بود. از همین رو باید بدانید گوشواره هایی به رنگ طلایی و نقره ای براق برای هر رنگ مویی مناسب خواهد بود. اگر در حال خرید گوشواره هستید حتما نوع و رنگ موهایتان را ارزیابی کنید. در نظر گرفتن نوع و رنگ لباستان نیز میتواند در تصمیم گیری شما تاثیرگذار باشد. اگر موهای بلندی دارید سعی کنید از گوشواره هایی بیضی شکل استفاده کنید تا موهایتان همچون پس زمینه عمل کند. اگر موهای کوتاه و تیره ای دارید گوشواره های خوشه ای میتواند ظاهری فریبنده را برای شما به ارمغان آورد.

تاثیر استایل در انتخاب گوشواره

هیچ کدام از ما از لباس ‌های دانشگاه یا محل کارمان برای رفتن به یک میهمانی رسمی استفاده نمی ‌کنیم. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این قانون در رابطه با اکسسوری ها نیز صدق می کند. معمولا گوشواره های بکار گرفته شده در استایل های کژوال و بیرونی ساده و تقریبا بدون نگین و تزئینات آنچنانی انتخاب می شوند. زیرا گوشواره های نگین دار و لوستر مانند برای میهمانی ها و استایل های رسمی بهترین انتخاب به حساب می آیند. این قانون در همه جا صدق می‌کند به‌ جز جایی که شما تصمیم می‌ گیرید در استایل خود ریسک کنید و با جسارت زیادی آیتم‌های مختلف را در کنار هم قرار دهید.

حتی برای انتخاب گوشواره حلقه ای با استایل های کژوال نیز باید این مسئله را در نظر بگیرید که فرم های مدرن بهترین گزینه محسوب می شوند و ست کردن رنگ آنها با جزئی کوچک از استایل تان میتواند شما را دقیقا به همان چیزی که مد نظر دارید برساند.

نکات مرتبط میان مدل مو و خرید گوشواره حلقه ای

به طور کلیدی، مو یکی از فاکتورهای کلیدی در انتخاب گوشواره مناسب است. آن دسته از کسانی که موی کوتاه دارند اغلب توانسته اند از گوشواره های متنوع تری استفاده نمایند. اما چه ارتباطی میان مدل مو و انتخاب گوشواره حلقه ای وجود دارد؟ درواقع گوشواره حلقه ای از انحنایی تشکیل شده که به راحتی میتواند توجه دیگران را به سمت خود جلب نماید. به همین دلیل است که تمامی اجزای صورت اعم از کل صورت و البته موها دست به دست هم داده تا توازن و تعادل و زیبایی را در چهره شما به نمایش گذارند. با این حال در نظر داریم در ادامه توضیحاتی در رابطه با ارتباط اندازه مو و البته گوشواره حلقه ای پرطرفدار خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید زیرا توضیحات بسیار کاربردی بوده و مطمئنا نظرات را به سمت خود جلب خواهد کرد.

• موهای کوتاه

یکی از مزیت‌های مهم موهای کوتاه این است که لاله گوش قابل رویت است از همین رو میتوانید با خیال راحت از تمامی انواع گوشواره استفاده نمائید. گوشواره هایی همچون از جنس الماس، طلا، نقره، بدلیجات و… میتوانند ترکیب زیبایی را در کنار موهای کوتاه ایجاد نمایند. هرچند که اکثرا از گوشواره های آویز که از چند رشته فلز بلند تشکیل شده اند نیز میتواند گزینه بسیار مناسبی به حساب آید.

• موهای بلند

همانطور که میدانید خاصیت موهای بلند این است که گوش را می پوشانند. از همین رو استفاده از گوشواره های میخی و توپی نمیتواند انتخاب خوبی برای شما به حساب آیند. از همین رو اگر موهایی بلند دارید سعی کنید از گوشواره های بزرگ و بلند استفاده نمائید. هر چند که در موقعیت هایی که موهای تان را به سمت بالا جمع کرده‌اید، این آزادی را دارید تا هر نوع گوشواره ای را که دوست دارید استفاده نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 8 =