ویژگی های گردنبند زنانه و مردانه چیست؟

گردنبند را میتوان یکی از مهمترین و زیباترین جواهری دانست که خانم ها از آن در مراسمات و میهمانی ها استفاده می کنند و جلوه ای خاص را برای خودشان فراهم می آورند. اما باید به این مسئله توجه داشته باشید که انتخاب گردبند اصول و قوانین خاص خود را دارد. در واقع طول گردنبند انتخابی شما نباید از 16 الی 20 اینج بیشتر باشد و حداقل باید بین گلو و ترقوه شما قرار گیرد. این محل بهترین جا برای قرارگرفتن گردنبند است تا بر زیبایی ظاهری شما بیفزاید. هر چند که خانم ها با توجه به سلیقه خود میتوانند تغییراتی را در طول زنجیر خود به وجود آورند.

فارغ از اینکه خانم ها به گرنبند علاقمندند، این نوع از زیورآلات در میان آقایان نیز طرفداران زیادی دارد. اما تاکنون به این مسئله فکر کرده‌اید که گردنبند زنانه و مردانه چه ویژگی هایی دارد؟ چه تفاوت هایی میان نوع از گردنبندها وجود دارد؟ در این مقاله در تلاش هستیم تا توضیحاتی در این راستا خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

ویژگی های گردنبند زنانه و مردانه چیست؟
ویژگی های گردنبند زنانه و مردانه چیست؟

گردنبند زنانه چه اندازه‌ای‌ست؟

اگر بخواهیم بهترین حالت اندازه گردنبند زنانه را درنظر بگیریم، باید بگوییم که گردنبند مربوطه باید در قسمت بالایی ترقوه قرار گیرند. هر چند که برخی از خانم ها تمایل دارند تا این اندازه کمی بلند شود و حتی میخواهند که گردنبندهایی آویزان را استفاده کنند. در این صورت اندازه آن میتواند بین 2 تا 4 اینچ بلندتر شود و کمی پایین تر از استخوان ترقوه قرار گیرد. دقت داشته باشید که این مسئله در رابطه با تمام مدل‌ها صدق نمی کند. اگر گردنبند مرواریدی را خریداری کرده‌اید باید توجه داشته باشید که نباید طول آن بلند باشد. اگر گردنبند شما بیشتر از 100 اینچ طول دارد سعی کنید با پیچیدن چند دوره آن به گردنتان، آن را کوتاهتر کنید.

زنجیر مناسب برای آقایان

نکته بسیار مهمی که آقایان نیز نتوانستند از آن جان سالم ببرند اندازه گردنبند است که باید همانند خانم ها در بالای استخوان ترقوه قرار گیرد. آن دسته از آقایانی که به زنجیرهایی آویزان علاقه دارند و یا تمایل دارند پلاکی از زنجیرشان آویزن باشد میتوانند به سراغ استفاده از زنجیرهای بلندتر بروند. برخی از مردان عادت دارند دکمه بالایی پیراهن خود را باز نگه دارند توصیه ما به این گروه از مردان این است که به سراغ زنجیرهایی که طول بلندتری دارند رفته و مدل مناسبی را انتخاب کنند. نکته مهم دیگری که مردان ریزنقش باید به آن توجه کنند وزن گردنبند است، گردنبندهای سنگین به هیچ وجه برای این دسته از مردان مناسب نیست.

تاثیر فرم بدن و گردن در انتخاب گردنبند

از جمله دیگر عواملی که می‌تواند در انتخاب گردنبند تاثیرگذار باشد و تصمیمات شما را به چالش بکشاند، فرم بدن و اندازه گردن است. هر چند که سایز لباس زنان و خصوصا دور سینه آن‌ها یکی دیگر از عوامل تعیین کننده در انتخاب گردنبند شما به حساب می آید. به واقع آن دسته از زنانی که سینه‌هایی بزرگ دارند نباید به سراغ گردنبندهای بلند بروند، اغلب انتخاب گردنبندهایی کوتاه بهترین گزینه برای آنها محسوب می شود. متخصصان بر این عقیده اند که این دسته از خانم ها باید از  انتخاب گردنبندهایی که طولشان بلندتر از 60 سانتی متر است، اجتناب کنند، چون ظاهر مناسبی نخواهد داشت.

اما این مسئله در رابطه با زنانی با سینه های کوچک کمی متفاوت تر خواهد بود. زیرا این امکان برای آنها وجود دارد که گردنبندهایی بلند و حتی لایه لایه را برگزینند و ظاهری زیبا و چشم نواز را برای خود فراهم آورند. این قاعده برای اندازه گردن نیز صدق می کند، اگر گردن ضخیمی دارید، از استفاده از چوکرها یا گردنبندهای کوتاه جلوگیری کنید، زیرا این امر باعث می شود که گردن شما کوتاه تر به نظر بیاید. اگر گردن بلند و نازک داشته باشید، پس یک چوکر میتواند نسبت مناسبی بین خط گردن و چهره شما ایجاد کند.

حال بهترین زمان است که به بررسی فرم بدن و ارتباط آن با انتخاب گردنبند بپردازید. در وهله اول باید شما را با انواع فرم بدن آشنا کنیم:

* گلابی شکل :

اگر بالاتنه کوچک و پایین تنه بزرگی دارید در دسته بندی فرم بدن گلابی شکل ها قرار می گیرید. پس از آگاهی از این مسئله باید به سراغ انتخاب گردنبندی بروید که شانه هایتان را گسترده تر از آن چیزی که هست نشان دهد. اغلب گردنبندهای 45 تا 60 سانتی متری بهترین گزینه به حساب می آیند و جزء ایده آل ترین ها به شمار می آیند. زیرا به دلیل قرار گرفتن در قسمت سینه، در جلب توجه دیگران به قسمت بالاتنه موفق عمل می کنند.

* ورزشکارانه :

کسانی که دارای فرم ورزشی هستند معمولا می توانند هر نوع گردنبندی را بدون مشکل بپوشند. شاید با خود فکر کنید که تنها ورزشکاران چنین فرم بدنی دارند اما این مسئله در همه افراد صادق نیست و کاملا به ژنتیک و حرکات بدنی آن ها ارتباط دارد. نکته قابل توجه اینجاست که انتخاب گردنبندهای بلند برای این دسته از افراد بهترین گزینه است زیرا بدن آن ها را کشیده تر نشان دهند.

* فرم بدن ساعت شنی:

برای فرم بدن ساعت شنی، گردنبندی را انتخاب کنید که در قسمت دکلته قرار بگیرد تا منحنی ها و برجستگی های شما را مشخص تر نشان دهد.

* مثلث معکوس :

منظور از فرم بدنی مثلث معکوس چیست؟ افرادی که از شانه هایی وسیع تر و پایین تنه ای لاغر بهره مند هستند در این گروه از فرم بدنی قرار می گیرند. آنها برای انتخاب گردنبند باید به سراغ گردنبندهای بلند بروند تا ظرافت بدن خود را از بین برده و به نوعی ظریف ترین قسمت بدن را برجسته نمایند. گزینه های بسیار زیادی در این راستا پیش روی آن ها قرار دارد که با توجه به سلیقه و تنوع موجود می توانند انتخاب های متفاوتی انجام دهند.

انواع فرم صورت برای انتخاب گردنبند

امروزه در دنیای مدرن و پیشرفته ای زندگی می کنیم، دنیایی که به زیبایی بیشتر از گذشته اهمیت می دهد و از تمامی ابزارها برای رسیدن به ظاهری زیبا استفاده می‌کند. به‌ گونه‌ای که هیچ تفاوتی میان مرد و زن برای بهره گیری از این زیور دوست داشتنی وجود ندارد. این زیور دوست داشتنی که امروزه طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کرده، در انواع و اشکال و جنس های مختلفی در بازار موجود است که افراد با توجه به سلیقه خود میتوانند به سراغ خرید و تهیه آنها بروند. در وهله اول باید شرح دهیم که گردنبند را همان زنجیری است که در اطراف گردن قرار می ‌گیرد و توانسته جای خود را بعنوان یکی از زیورآلات محبوب در بین افراد بیابد. همانطور که می دانید فرم صورت تاثیر بسیار زیادی بر انتخاب گردنبند دخترانه دارد؛ پس آشنایی با انواع فرم صورت میتواند انتخابی آسان تر را پیش روی شما بگذارد. انواع فرم صورت عبارتند از:

  • صورت گرد

آن دسته از افرادی که از صورتی گرد برخوردارند به طور کلی، آزادی عمل بیشتری برای انتخاب گردنبند دخترانه دارند. آنها میتوانند با خیالی آسوده به خرید گردنبندهایی با سبک اپرا، متین، پرنسس و ریسمانی بروند. هر چند که درنظر گرفتن سایز متناسب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

  • صورت کشیده

اگر صورت کشیده‌ای دارید باید گردنبندهایی با طول کم را انتخاب کنید. خرید گردنبندهایی در مدل طوق، چوکر و پرنسس نیز از جمله تنها گزینه‌هایی‌ست که پیش روی شما قرار دارد. زیرا انواع دیگر گردنبند صورتتان را کشیده‌تر از آن چیزی که هست نشان می دهد.

  • صورت قلبی شکل

این دسته از افراد نیز همانند افرادی که صورتی کشیده دارند، محدودیت‌هایی مشابهی دارند. آنها به راحتی میتوانند گردنبندهای چوکر، طوق، پرنسس و… را از جنس طلا و نقره انتخاب نمایند و لذت ببرند.

  • صورت بیضی شکل

اگر صورت شما بیضی شکل است؛ به شما تبریک میگوییم. این نوع از صورت ها به شما این امکان را میدهد تا با هر نوع گردنبندی که تمایل دارید هارمونی کاملی را برقرار کنید. هر چند که به عقیده بسیاری از طراحان پوشیدن گردنبندهای طوق و گاه ریسمانی میتواند چشم ها را به خود خیره کند و البته شبی خاطره انگیز را برای شما به همراه آورد. پس تا حد امکان سعی کنید در ابتدا فرم صورت خود را بشناسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 4 =