چگونگی تشخیص دستبند کارتیر اصل از تقلبی

دستبند کارتیر را میتوان یکی از برجسته ترین طراحی‌های جواهرات در طول تاریخ دانست. این دستبندها با جلوه خاصی که به دست های شما می دهند؛ به راحتی قابل تشخیص بوده و با حالت نمادین و زیبای خود؛ ظاهری متفاوت را برای شما رقم میزنند. به همین دلیل است که از زمان طراحی آنان تاکنون جزء لاکچری ترین دستبندها و زیورآلات شناخته شده است. اما نکته اینجاست در حین خرید این دستبندها باید به اصل و تقلبی بودن آن توجه ویژه ای داشته باشید. این مسئله به شما کمک می کند تا با خیالی آسوده دستبند مورد نظر خود را خریداری نمائید. اما سوال اینجاست چگونه باید دستبند کارتیه اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟ در این مقاله نکاتی را در این رابطه خدمت شما ارائه خواهیم داد. با ما همراه باشید.

تاریخچه برند کارتیه

شرکت کارتیه توسط لوئیس فرانسیس کارتیه در پاریس، سال ۱۸۴۷ افتتاح شد و امروز یکی از پرطرفدارترین برندها در جهان زیورآلات است. این برند تا سال ۱۹۶۴ و مرگ پیر کارتیه در تسلط خانواده کارتیه بود و پس از آن به ریچمونت گروپ منتقل شد و هم اکنون دارای ۲۰۰ فروشگاه در ۱۲۵ کشور است. از این تعداد فروشگاه، سه شعبه پاریس، لندن و نیویورک آن تاریخی هستند. برند کارتیه در این سال‌ها به خانواده‌های سلطنتی زیادی خدمت کرده و زیورالات آن بسیار پرطرفدار است.

دستبند کارتیه

شاید با خود فکر کنید که دستبند کارتیه نیز چیزی شبیه به دستبند مدل النگوییست. این مدل دستبندها قفل دارند و با توجه به سایز مچ شما قابل تنظیم می باشند. نکته قابل توجه این است که شما به راحتی میتوانید آن را با سایر اکسسوری ها و جواهراتتان ست کرده و مورد استفاده قرار دهید. برخلاف مدل النگویی، ساده و راحت است و به لباس گیر نمی‌کند. نیاز به مراقبت ویژه ندارد، و به راحتی روی مچ تنظیم می‌شود. مدل‌های مختلفی دارد.

این مدل از دستبندها در بسیاری از موارد با سایر مدل ها ترکیب شده و تنوع بیشتری را شامل می شوند. و به دلیل این که حالتی شبیه به گردنبند دارند، می توانند آویزهای خلاقانه هم داشته باشند. این آویزها می توانند از جنس طلا باشند. یا این که از مروارید، سنگ های قیمتی و حتی چشم نظر برای نگین استفاده شده باشد. دست سازنده برای طرح های خلاقانه بازتر است.

دستبند کارتیر اصل

محال است شخصی را در اطراف خود ببینید که به دستبند کارتیر علاقه‌ای نداشته باشد. این دستبند که یکی از انواع دستبندهای موجود در بازار است به سختی یافت می‌شود و شاید به همین دلیل است که طرفداران آن روز به روز افزایش پیدا می کنند. این مسئله در داخل کشور ما نیز صدق می‌کند هر چند که به دلیل عدم وجود نمایندگی های معتبر پیدا کردن دستبند کارتیه یا همان کارتیر اصل مقداری سخت است. با این حال برند کارتیر آن قدر در صنعت جواهرسازی به شهرت رسیده که کمتر کسی را می‌توانید پیدا کنید که نام آن را نشنیده باشد. قدمت این شرکت به قدری زیاد است که حتی افراد بسیار مسن نیز آن را می‌شناسند. اگر به دنبال تشخیص دستبند کارتیه اصل از تقلبی آن هستید در ادامه توضیحات کاملی خدمت شما ارائه خواهیم داد اما باید بدانید که تشخیص اصل از بدل آن بسیار راحت است.

اگر کمی به نقش و نگارها و علائم بر روی آن توجه داشته باشید به راحتی میتوانید متوجه شوید شرکت کارتیر خود می داند که بسیاری از افراد در داخل کشورش و خارج از کشور در پی ساخت طلاهای کارتیر هستند و بسیاری از مشتریان به اصل بودن طلای خود بسیار اهمیت می دهند. کارتیر برای مشتریان نشانه هایی می گذارد که قابل کپی کردن نباشد و آنان نیز به راحتی بتوانند اصل یا بدل بودن را تشخیص دهند.

البته در کشورهایی که نمایندگی شرکت های بزرگ این چنینی نیست، طلاسازان برای جلب رضایت مشتریان خود مجبور به ساخت کپی این گونه طلاها هستند. مشتریان به خوبی می دانند که کارتیر اصل را نمی خرند و تنها شبیه طلای کارتیر است؛ طلاهای کارتیر آنقدر خاص و پرمفهوم طراحی می شوند که هیچ کسی نمی تواند از داشتن آنها بگذرد. دستبند کارتیر اصل و طلاهای دیگر تنها محصولاتی نیستند که کارتیر طراحی می کند بلکه عینک های دودی زیبایی در مجموعه کارتیر طراحی می شوند که چشم ها را خیره می کنند.

چگونگی تشخیص دستبند کارتیر اصل از تقلبی
چگونگی تشخیص دستبند کارتیر اصل از تقلبی

دستبند کارتیه چه ویژگی‌هایی دارند؟

زمانی که احساس می کنید نیاز به خرید دستبند طلا آن هم از هر نوعی که میخواهید دارید، باید نسبت به ویژگی های آنان آگاه شوید. به طور کلی دستبند کارتیر یا کارتیه از جمله زیورآلاتی است که مانورهای زیادی در آن داده نشده و به عنوان یک کاره ساده شناخته می شود و اغلب گفته می شود خیلی توی چشم نیست. اما تنها کافیست تا این دستبند را با یک ساعت مچی همراه کنید، درست همان لحظست که مشاهده خواهید کرد که شکل و شمایل متفاوتی به خود خواهد گرفت. حتی جنس‌های متفاوتی می‌توانند داشته باشند. با این حال، با توجه به سلیقه مخاطب و نوع نگاهش به زیورآلات، نوع و شکل دستبند می‌تواند متفاوت باشد.

دستبند کارتیر تقلبی چگونه است؟

یکی از بارزترین نکاتی که دستبند کارتیر تقلبی دارد این است که امکان کپی درست لوگوی کارتیر در آن وجود ندارد. در واقع امکان طراحی لوگوی آن در هر دو طرف وجود ندارد، به علاوه اینکه مهر 18 عیار بر روی آن حک شده است. در حالیکه دستبند کارتیه اصل، علاوه بر اینکه 18 عیار بر روی آن حک شده، 750 را نیز بر روی بدنه خود دارد. با کمی دقت به دستبند کارتیه متوجه خواهید شد که سمت راست آن به خوبی ساخته شده است و کار انجام شده بر روی آن یکنواخت نیست. این درحالیست که شما با نگاه کردن بر روی کارتیر اصل به راحتی مهر و نشانه های آن را میخوانید و یکدست بودن طراحی آن را متوجه خواهید شد.

از دیگر نشانه های دستبند کارتیه تقلبی میتوان به رنگ آن اشاره کرد. دستبندهای تقلبی از طلای سفید و یا پلاتین از نقره استرلینگ استفاده می کنند در حالیکه این مسئله در دستبندهای اصل صدق نمی کند و آنها با بکارگیری طلای زرد، طلای سفید، پلاتین و آلیاژ طلا- مس دستبند مورد نظر را میسازند. اگر بر روی دستبند کارتیر مربوطه الماس مشاهده کردید؛ بی تردید بدانید که دستبندی که در دست دارید تقلبی‌ست. همچنین اگر دستبند کارتیه ای رنگی برنجی ویا کرومی داشته باشد و یا اطراف مهر و نشانه آن در حالتی که طلای سفید باشد، حالت لکه مانند و یا محو داشته باشد، دستبند مذکور تقلبی است.

چند نوع دستبند داریم؟

شاید با خود فکر کنید که دستبند کارتیه تنها دستبند طلا موجود در بازار است اما باید بدانید امروزه در دنیای مدرن و پیشرفته ای زندگی می کنیم که انواع مختلفی از دستبندها را به دنیا معرفی کرده است، از جمله این دستبندها میتوان به دستبند ساخته شده از عاج حیوانات، صدف، مرجان یا فلزات دیگری مانند مس و طلا و نقره اشاره کرد. با گذشت زمان، مواد دیگری هم برای ساخت دستبند استفاده شده است. مثل: بافت، چرم و پارچه. این تنوع بالا در ساخت این اکسسوری، باعث شده که برای افراد بیشتری قابل استفاده باشد. در حال حاضر، طرح و مدل‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانیم به آنها اشاره کنیم. و هر شخصی با سلیقه خودش، آنها را استفاده کند.

از یک دستبند بسیار لوکس گرفته که از طلا ساخته شده باشد، تا یک دستبند ساده چرمی یا حتی بافت پارچه ای که یک تکه طلایی را روی خود دارد. همه این‌ها را هنگام خرید دستبند می‌توانیم در نظر داشته باشید.

کلام آخر

تمامی نکاتی که در رابطه با دستبند کارتیر خدمت شما ارائه شد؛ نشان می دهد که در حین خرید این دستبند باید نهایت دقت را بکارگیرید. درواقع آگاهی از ظریف کاری هایی که برای ساخت این دستبند بکار رفته این امکان را به شما می دهد تا دستبندی اصل و زیبا را به دست داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 3 =