چگونگی تشخیص گوشواره بدل

امروزه در دوره ای زندگی می کنیم که کمتر کسی را میتوانید پیدا کنید که به زیورآلات علاقه ای نداشته باشد. این مسئله خصوصا در رابطه با زیورآلاتی همچون دستبند و گوشواره بسیار صادق است. کشور ما نیز از این مسئله مستثنی نبوده و خانم ها و آقایان با پرداخت هزینه هایی سنگین زیورآلاتی از جنس طلا را مورد استفاده قرار می دهند تا به زیبایی خود بیافزایند. اما سوالی که ذهن بسیاری از افراد را در حین خرید زیورآلات به خود مشغول می کند این است که چگونه میتوان موفق به تشخیص گوشواره بدل و یا هر زیورآلات بدل دیگری از اصل آن شد؟ متاسفانه امروزه کلاهبرداران زیادی از عدم آگاهی مردم استفاده می کنند و هزینه گزافی را بر روی دست آنها میگذارند. برای اینکه بتوانید در این راه موفق شوید توصیه می کنیم با ما همراه باشید زیرا توضیحاتی را خدمت شما ارائه خواهیم داد.

چگونگی تشخیص گوشواره بدل
چگونگی تشخیص گوشواره بدل

راه‌های شناخت گوشواره بدل از اصل

با توجه به قیمت بالای طلا چه در ایران و چه در بازارهای جهانی، این فلز دوست داشتنی ارزشمندتر از هر زمان دیگری شده و تشخیص بدل از اصل آن آهمیت بالایی پیدا کرده است. روش های مختلفی برای تشخیص گوشواره بدل یا هر زیورالاتی به دنیا معرفی شده که برخی از آنها را خدمت شما معرفی میکنیم:

  • برای تست از آهنربا استفاده کنید

یکی از ساده ترین روش هایی که برای تشخیص گوشواره بدل از اصل طلای آن وجود دارد این است که به سراغ آهنربا بروید. آهنربا در هر منزلی یافت می شود. شما باید زیورآلات طلا و نقره‌تان را نزدیک آهنربا ببرید اگر جذب آن شد باید به این نتیجه برسید که زیورالات شما ناخالصی دارد. نکته مهم اینجاست که اهمیتی ندارد آهنربای شما تا چه اندازه قوی باشد، طلا و نقره اصل به هیچ عنوان جذب آهنربا نمی شود.

  • استفاده از یخ

یکی دیگر از روش هایی که میتوانید موفق به تشخیص زیورآلات بدل شوید این است که طلا و نقره خود را در مجاورت یخ قرار دهید. درواقع این دو فلز زیبا و دوست داشتنی رسانای الکتریسیته بسیار قوی دارند و در صورتی که در مجاورت یخ قرار گیرند سرعت ذوق یخ را بالا می برند.

  • تست بر اساس صدای شمش

میتوانید با یک فلز دیگر به یک شمش ضربه ای وارد کنید، این عمل در شمشهای غیر تقلبی صدایی شبیه به صدای زنگ را ساطع می کند که انتشار این صدا حدودا یک تا دو ثانیه به طول می انجامد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − دو =