6 اشتباه مردان در انتخاب زیورآلات

بسیاری از مردم بر این باورند که تنها خانم ها باید به سراغ استفاده از زیورآلات بروند، هر چند که اغلب خانم ها از طلا و جواهرات ظریف استفاده می کنند اما امروزه اکسسوری های دیگری وجود دارد که آقایان نیز با استفاده از آن بر جذابیت های استایل خود خواهند افزود. از جمله این اکسسوری ها میتوان به ساعت مچی، دستبندهای چرمی و چوبی و انگشتر اشاره کرد. اما به دلیل کم تجربگی آقایان در استفاده از این نوع زیورآلات درصد اشتباه آنان تا حدود زیادی افزایش پیدا می کند. از همین رو در این مقاله در نظر داریم برخی از اشتباهات رایج آقایان در استفاده از زیورآلات را خدمت شما معرفی کنیم:

توجه نکردن به شرایط

آقایان باید این مسئله را جدی بگیرند که در هر شرایطی نمیتوانند به سراغ استفاده از زیورآلات بروند. از جمله این موارد میتوان به مصاحبه های کاری و یا محیط اداری اشاره کرد. این محیط ها به واسطه جدی بودن به هیچ عنوان شایسته استفاده از اکسسوری نیستند. نکته مهم دیگر به مراسم ختم ارتباط دارد. در واقع استفاده از زیورآلات در مراسم ختم نوعی توهین با بازماندگان تلقی می شود. از همین رو باید این مسئله را رعایت نمایند.

استفاده بیش از حد از زیورآلات

امروزه ست های بسیار زیادی را میبینیم، انواع ساعت با دستبندهای زیبا که وسوسه کننده بوده و بر زیبایی استایل خواهد افزود. اما باید بدانید هر چند زیورآلات آخرین چیزی است که پوشیده می شود اما به مراتب جزء اولین چیزهایی است که دیده می شود. از همین رو باید به این مسئله پی ببرید که چه مقدار جواهرات، زیادی محسوب می شود. در هنگام ترکیب لباس و زیورآلات باید به گونه ای عمل کنید که لباس شما بیشتر از هر چیز دیگری جلوه داشته و توجه دیگران را به خود جذب نماید. به طور کلی توصیه می شود که آقایان تنها با یک دستبند و یا نهایتان دو انگشتر در کنار ساعت مچی میتوانند استایل خود را جذاب تر از هر زمان دیگری کنند زیرا بیش از آن زیاده روی محسوب می شود.

رنگ پوست و استفاده از زیورآلات نامناسب

مردان برای اینکه بتوانند در حین استفاده از زیورآلات تاثیرگذاری بیشتری داشته باشند و یا استایل جذاب تری بدست آورند اگر از پوستی سردی برخوردارند باید به سراغ استفاده از جواهرات نقره ای به رنگ پلاتین و استیل بروند. آن دسته از افرادی که پوستی گرم دارند استفاده از زیورآلات مسی و به طور کلی رنگ های گرم بهترین گزینه برای آنها به حساب می آید. در نظر گرفتن این نکات علاوه بر اینکه بر زیبایی های استایل آنها خواهد افزود، در نهایت منجر به افزایش اعتماد به نفس آنها نیز خواهد شد.

6 اشتباه مردان در انتخاب زیورآلات

متمرکز نکردن زیورآلات

یکی از شایع ترین اشتباهاتی که مردان در حین استفاده از زیورآلات انجام می دهند این است که آنها را در یک بخش از بدن متمرکز می کنند. به عنوان مثال بارها دیده شده که آنها تمامی انگشترهای خود را در دست قرار می دهند. یا افرادی که چندین گردنبند را روی هم می اندازند. این کار نه تنها هیچ جذابیتی ندارد بلکه باعث می شود تا حواس بیننده از استایل شما تنها بر روی زیورآلاتتان متمرکز شود. پخش کردن آنها و ایجاد تعادل باعث شیک تر به نظر آمدن استایلتان خواهد شد که از دید بیننده پنهان نخواهد ماند.

استفاده از زیورآلات همراه با اعتماد به نفس

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که کلیشه های جنسیتی همانند استفاده نکردن مردان از زیورآلات، اعتماد به نفس شما را از بین برده، باید این افکار پوچ و بیهوده را دور بیاندازید. وقتی در چنین وضعیتی قرار میگیرید بهترین گزینه این است که در وهله اول خودتان را به این قضیه عادت دهید. برای این کار می توانید هر از چند گاهی، سری به فروشگاه ها بزنید و حتی چندین مدل را بر روی دست یا گردن خود امتحان کنید. این کار باعث می شود تا چشمتان عادت کنید و حتی برای خرید هیجان زده شده و پس از مدتی اولین خرید خود را انجام دهید.

هماهنگ نبودن زیورآلات با سایز بدن

دقت به این مسئله که زیورآلات مورد استفاده شما حتما با سایز بدن، دست و… همخوانی داشته باشد یکی از مهمترین مسائلی است که در حین استفاده از زیورآلات باید به آن بپردازید. در واقع اگر شما از دستان و مچی قطور بهره مند هستید استفاده از ساعت مچی میتواند استایلی شیک و زیبا را برای شما به همراه داشته باشد. همچنین افرادی که از انگشتانی ضخیم بهره مند هستند باید به سراغ بهره گیری از انگشترهای بزرگ بروند. این مسئله در رابطه با افراد ظریف نیز صدق می کند. در واقع افرادی که از سایز کوچکتری برخوردارند حتما باید از زیورآلات ظریف تری استفاده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + پنج =